Köy Enstitüleri ve Ötesi Mahmut Makal

ISBN:

Published: 2009

Paperback

277 pages


Description

Köy Enstitüleri ve Ötesi  by  Mahmut Makal

Köy Enstitüleri ve Ötesi by Mahmut Makal
2009 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, ZIP | 277 pages | ISBN: | 9.38 Mb

Değeri dış ülkelerce de kabul edilmiş ve yapıtları birçok yabancı dile çevrilmiş olan seçkin eğitimci Mahmut Makal güçlü yazarlığını da bu alana adamış bir savaşçıdır. Bilirsiniz, köyden ilk tabloları sergileyerek acı gerçeklerin ürpertisini, ülkeMoreDeğeri dış ülkelerce de kabul edilmiş ve yapıtları birçok yabancı dile çevrilmiş olan seçkin eğitimci Mahmut Makal güçlü yazarlığını da bu alana adamış bir savaşçıdır.

Bilirsiniz, köyden ilk tabloları sergileyerek acı gerçeklerin ürpertisini, ülke sorunlarına yabancı her alanın aydınlarına duyuran odur. Ve daha o zaman çarpıcı anlatım gücüyle, özgün biçimiyle usta bir yazıneri olduğunu da ortaya koymuştur.Kimin ve neyin yazarı olduğunun bilincinde, kişiliğini oluştururken yaman bir toplumbilimciliği de ekledi bu oluşuma. Bilimin soyutundan eğitim ve uygulamanın somutuna geçerken karanlığın üstüne yürüyüp yığınlara ışık olmayı başaran yazarın, bu yapıtında dikkati çeken özelliklerden biri de Köy Enstitülerindeki iş eğitimi uygulamasının köy yaşamında meyvelerini verdiğini örneklemesidir.

Enstitü çıkışlı öğretmenlerin köyün tarımsal, eğitsel ve toplumsal yaşamında görülen yeniliklerdeki başarıları bugün artık somut olarak ortadadır.Makal bu yapıtında Köy Enstitülerinde uygulanan çağcıl eğitimi ayrıntılarıyla anlatırken, Enstitüler kapatıldıktan sonra uygulanmaya başlanan çağdışı eğitime de ışık tutmaktadır...Enter answer

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Köy Enstitüleri ve Ötesi":


euregiothewadden.eu

©2012-2015 | DMCA | Contact us