Aşkın Meali 1 : Yusuf ve Züleyha Sinan Yağmur

ISBN:

Published:

Paperback

224 pages


Description

Aşkın Meali 1 : Yusuf ve Züleyha  by  Sinan Yağmur

Aşkın Meali 1 : Yusuf ve Züleyha by Sinan Yağmur
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 224 pages | ISBN: | 7.63 Mb

Kuyu. Zindan. Dünya. Ahiret. Kuran-ın en güzel kıssasında dört kelime, dört kapıyı açıyordu: İman. Aşk. Sadakat. Vuslat...Üç gömlek. Üç yürek. Yakup. Yusuf ve Züleyha. Üç gömleği de yırtıldı da aşkının akı ile geçti kuyudan, zindandan ve kadından.MoreKuyu. Zindan. Dünya. Ahiret. Kuran-ın en güzel kıssasında dört kelime, dört kapıyı açıyordu: İman. Aşk. Sadakat. Vuslat...Üç gömlek. Üç yürek. Yakup. Yusuf ve Züleyha. Üç gömleği de yırtıldı da aşkının akı ile geçti kuyudan, zindandan ve kadından.Yakup şimdi suskun. Yakup şimdi mahzun. Yakup şimdi hasret. Oğul şimdi gurbet. Çöle akşamın karanlığı iniyordu.

Yakupun yüreğine hasret harları: Ey kalbim! Dayanmalıyız Yusufsuzluğa.Yusuf güzeldi, insanlığın edebiydi. Yusuf güvendi, erkeklerin efendiliğiydi.Bir Yusuf yüreğidir Züleyhaya zindan kadar kapalı. Bir baba kalbidir kuyu kadar naçar. Bir Züleyha sevdasıdır Nil kadar! Ne yöne aktığı müphem hüznü Züleyhanın. Yakupun iftarıdır Yusufa akıttığı gözyaşlarını içmek.Ah Züleyha! Adı konmamış tüm anlaşılmamazlıkların yol ayrımı hep sana yükleniyordu nedense? Seni anan diller anlamadı yüreğini Altı üstü bir aşk işte diyecek kadar aşk yetimiydiler. Yusufunu bir yüz görümlüğü görmek için kaç yürek boşalttın da derin sevdalara daldın?

Her dalışta binlerce vurgun yedin. Ah Züleyha!Gitme Züleyha! Gittikçe aşk oluyorsun, dur! Tırnakların mora kına çalacak, yaran çerağ çerağ yanacak, en çok da Yusufunu figan edeceksin. Dur! Gitme! Ağla Züleyha! Sen ağladıkça çöllere yağmur duası bırakır melekler!Anladım. Vuslatın aslı hasretmiş. Öğrendim. Her hasret bir hicrete bedelmiş. Bildim. Herkesin hicreti kendi içineymiş. Şimdi ben hicretimi yaşarken bedelini de ödüyorum.Sana da bana da susmak düştü. Susalım.Rabbim göz verdin- gözyaşı da ver ki Yusufu bulmadan yitirmiş Züleyha için ağlayalım.Enter answer

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Aşkın Meali 1 : Yusuf ve Züleyha":


euregiothewadden.eu

©2012-2015 | DMCA | Contact us